Moje EKOpostanowienie

#DlaPlanety 2020

EKOdziałania

EKOwiedza


Ratujmy Naturę.
Ratujmy siebie.

Razem z naszymi klientami tworzymy sieć gospodarstw Farm Network, gdzie konsekwentnie promujemy ideę rolnictwa zrównoważonego, praktycznie wdrażając konkretne rozwiązania.

Są to zarówno działania kształtujące zielona infrastrukturę na obszarach rolniczych np. ochrona lub tworzenie zadrzewień śródpolnych czy też praktyki skierowane na ochronę poszczególnych grup organizmów pożytecznych.

W trosce o bioróżnorodność oraz zachęcając do jej zwiększenia, przekazujemy rolnikom mieszankę nasion „Pszczela łąka”. W ramach kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety nasiona przekażemy też chętnym pracownikom BASF Polska.

Gatunki wchodzące w skład „Pszczelej łąki” to rośliny wysoce nektaro- i pyłkodajne, wyselekcjonowane specjalnie pod kątem wartości pokarmowych dla pszczół miodnych, trzmieli i innych owadów pożytecznych. Wszystkie działania propagowane przez BASF maja wspólny cel  - jednoczesne wsparcie środowiska i produkcji rolnej. Wierzymy, że dla długofalowego utrzymania wysokiej produktywności rolnictwa, produkcja rolna musi iść w parze z dbałością o środowisko naturalne i jego cenne zasoby, pokazujemy w praktyce, że stosowanie dobrych praktyk rolniczych ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale też na samą produkcję rolną, umożliwiając lepsze plony, a tym samym zwiększając dochodowość produkcji rolnej.

© 2024 Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa; tel. +48 22 840 6664, e-mail: grid@gridw.pl

Polityka prywatności